Nowa wersja Sibelius 7.5


Sibelius to najlepiej sprzedający się na świecie edytor nutowy, zaufało mu wielu najlepszych kompozytorów, wydawców i studentów. Za pomocą programu Sibelius 7.5 możesz promować swoją twórczość na więcej sposobów niż kiedykolwiek wcześniej. Szybciej stworzysz piękne, profesjonalne partytury i łatwo podzielisz się swoimi pracami w wersji audio i wideo, z niezwykle realistycznym muzycznym frazowaniem, aby Twój talent mógł wyróżniać się z tłumu. To najszybszy, najinteligentniejszy i najłatwiejszy sposób, aby napisać muzykę na koncert, do filmu i telewizji, rozrywki lub w klasie.

Sibalius 7.5 Datasheet

http://www.musicinfo.pl/zalacznik/1392738715Sib%207.5%20Datasheet%20PL.pdf

Wprowadzenie do Sibelius 7.5
http://www.musicinfo.pl/zalacznik/1392738803Wprowadzenie%20do%20Sibelius%207.5.pdf

Instrukcja aktywacji Sibelius
http://www.musicinfo.pl/zalacznik/1395749818Aktywacja%20i%20uaktualnienie%20Sibelius%207.pdfBezkonkurencyjna siła ekspresjiZ wyjątkową i całkowicie przeprojektowaną funkcją Expressivo 2.0, Sibelius 7.5 oddaje całkowitą kontrolę nad wyczuciem rytmu oraz każdym elementem notacji muzycznej, aby stworzyć bardziej ekspresyjne i realistyczne frazowanie. Dzięki lepszej interpretacji odtwarzania oznaczeń takich jak: ozdobniki, przednutki, oznaczenia tempa, cezury możesz usłyszeć każdy szczegół swojego utworu – to jest jeden ze sposobów, aby zainteresować słuchacza.

Ulepszona nawigacja


Za pomocą okna dialogowego Timeline możesz szybko przejrzeć całą strukturę partytury - bez znaczenia jak jest wielka i złożona – możesz szybko przejść do dowolnego fragmentu, aby go zmienić lub odtworzyć. Aby natychmiast przejść do odpowiedniego fragmentu wystarczy, że klikniesz dowolny pasek, kod czasowy na linijce lub dowolny punkt orientacyjny (ważne elementy są oznaczone tak jak w partyturze np. znaki rewizyjne, repetycje, komentarze, oznaczenia tonacji, tempa i wiele innych).

Łatwe udostępnianie i współdzielenie


W programie Sibelius 7.5 dodano wszystkie funkcje mediów społecznościowych oraz udostępniania plików, które pojawiły się w Sibelius First. Nowe funkcje pozwalają na łatwiejszą współpracę, a udostępnianie plików w sieci sprawi, że świat Cię usłyszy. Swoje kompozycje możesz udostępniać przez email, wysyłać i publikować jako
nuty na witrynie ScoreExchange.com, a nawet publikować kompozycje jako pliki wideo w serwisach takich jak: YouTube, Facebook oraz SoundCloud.

Eksport kompozycji do plików wideo


 
Możesz zapisać swoją kompozycję jako plik wideo i udostępnić ją innym na płycie DVD lub w internecie. Sibelius może eksportować pliki w różnych rozdzielczościach – nawet w 1080p, w formacie QuickTime w systemie Mac OS X lub Windows Media Video w systemie Windows, dzięki czemu każdy kto nie posiada programu Sibelius może zobaczyć i
usłyszeć Twoje dzieło.

Pełna integracja z aplikacją Scorch 
Pliki w programie Sibelius możesz eksportować bezpośrednio do programu Avid Scorch na Twoim iPadzie (dostępny w iTunes), aby je odsłuchiwać, ćwiczyć, wykonywać i publikować. Sibelius automatycznie optymalizuje utwór dla wyświetlacza iPada z uwzględnieniem orientacji strony, liczbą pięciolinii, rozmiarem marginesów i innych elementów.

UWAGA:


Pliki aktualizacyjne do wersji 7.5 będa udostępnione przez AVID na początku marca
Wszystkie nowo zakupione Sibeliusy 7 po 23 stycznia otrzymują darmową aktualizację do wersji 7.5
. Użytkownicy którzy zarejestrowali Sibreliusa 7 otrzymają informację o aktualizacji drogą mailową. Można też wysłać zgłoszenie wypełniając formularz na stronie Avida
.
http://www.sibelius.com/documents/contact_form.html

Zobacz także:

Sibelius 7,5 dla szkół i instytucji na wiele stanowisk
http://avid.force.com/pkb/articles/en_US/user_guide/Purchasing-multi-seat-licences