Fast Track C 400 - Nowa generacja, nowe możliwości !


Nowy Fast Track C400 to nowa jakość i funkcjonalność interfejsów USB Avida. Firma postawiła też na nowoczesny design, który świetnie komponuje się z innymi urządzeniami w studiu. Największe zmiany jednak kryją się w środku. Seria C posiada wbudowany procesor DSP, który obsługuje wewnętrzny mikser, pokładowe efekty i dodatkowe funkcje ale o tym dalej. Sam mikser swoim wyglądem do złudzenia przypomina ten z najwyższej serii interfejsów Avida  czyli Mbox. Czy zatem nowy Fast Track C400 jest młodszym bratem topowego Mboxa?

Wyposażenie

Fast track C400 obsługuje w sumie 4 wejścia i 6 wyjść. Na pokładzie mamy 2 wejścia Mic/Line  XLR/TRS. Zamiennie można je używać z oddzielnymi wejściami instrumentalnymi Jack TS, które są na przedzie karty. Wejścia analogowe posiadają regulację Gain, tłumik Pad, 4 punktowy wyświetlacze poziomów LED oraz włącznik Phantom. Z tyłu są umieszczone 4 wyjścia liniowe TRS oraz złącza SPDiF i MIDI I/O. Karta przetwarza kanały audio maksymalnie do 24bit/96kHz. Karta posiada też wyjście słuchawkowe oraz duże pokrętło regulacji poziomu wyjściowego.



Monitoring


Na górnym panelu mamy 2 przyciski A i B. Sa to przyciski, które włączają nam pary wyjść karty, dzięki czemu możemy sprawdzać nasz miks na różnych odsłuchach. Przycisk A odnosi się do pary wyjść 1-2 a przycisk B do pary wyjść 3-4. Do tej pory trzeba było przełączać się pomiędzy w routerze w panelu sterowania. To proste rozwiązanie daje dużą wygodę podczas miksowania.

Mikser/Router


Panel sterowania Fast Tracka C400 tak jak w interfejsach Mbox jest wyjątkowo czytelny i przejrzysty. Położono nacisk na prostotę obsługi bez ograniczenia funkcjonalności urządzenia. Panel posiada 4 zakładki reprezentujące konkretne pary wyjść. Są to Output 1/2, Output 3/4, SPDIF L/R. Każda zakładka to oddzielny miks, w którym mamy 4 wejścia (analogowe i SPDiF) oraz 6 powrotów z komputera. Każdy kanał wyposażony jest w regulację panoramy, przyciski Solo i Mute, tłumik i przycisk do linkowania kanałów w pary. Poniżej znajduje się sekcja wysyłek do pokładowego efektu obsługiwanego przez wbudowany procesor DSP. Dotyczy to także powrotów z komputera. Do wyboru mamy 8 efektów (3x room reverb, 2x hall reverb, plate reverb, delay, echo) . Na samym dole znajdują się 3 regulatory do regulacji parametrów wybranego efektu. Pokrętło FX return reguluje ile efektu ma być zmiksowane z wyjściem master. Z boku znajduje się długi i precyzyjny suwak master do regulacji całkowitego poziomu na wyjściach dla danego miksu.


Setup


Włączając przycisk Setup pojawia się okno dodatkowych ustawień karty. Mamy tu do dyspozycji 2 zakładki. W pierwszej, czyli General Settings mamy sekcję Hardware Settings gdzie ustawiamy częstotliwość próbkowania, rodzaj synchronizacji i wielkość bufora. W sekcji Driver Conrtol Panel ustawimy tryb wyświetlania klipów w miernikach poziomu miksera oraz sprawić, że karta może załadować ustawienia zegara i atencji z zewnętrznego pliku. Możemy też zmienić wyświetlanie poziomów w kanałach miksera po tłumikach wybierając opcję Post-Fader Metres. Przyciskiem Master Volume Knob decydujemy czy duży regulator ma zmieniać poziom sygnału dla wyjść analogowych czy też mają one grać zawsze na maksymalnym poziomie niezależnie od położenia tego regulatora.


Przycisk Multi

Mała rzecz a cieszy. Na przednim panelu karty znajdziemy przycisk Multi. Jest to rozwiązanie z serii Mbox i które daje możliwość przypisania mu sekwencji komend (skrótów klawiaturowych) z oprogramowania audio. Możemy zapisać tu sekwencję aż 8 dowolnych komend. Na przykład podczas nagrywania możemy za pomocą tego przycisku włączać kolejno: rekord – play – stop – back to marker itd. Bardzo wygodne rozwiązanie, które uprości pracę każdemu.


Pro Tools SE


Fast Track C 400 dostępny jest z oprogramowaniem Pro Tools SE. Pro Tools SE jest dedykowany dla początkujących adeptów nagrywania i miksowania i a jego wyposażenie i łatwość obsługi doceniło już wielu użytkowników niedrogich zestawów M-Audio.




Podsumowanie

 
Fast Track C 400 jest dla każdego. Ktoś, kto potrzebuje porządnego, przewidywalnego urządzenia do domowej pracowni, bo odnajdzie w nim to, czego potrzebuje. Zarówno początkujący jak i profesjonalista docenią wygodę przełączania odsłuchu „z pod palca”. Jakość przedwzmacniaczy i konwerterów powoduje, że nawet profesjonalista weźmie go chętnie ze sobą na jakieś małe nagranie terenowe

Test Fast Track C600 +PTSE w magazynie Estrada i Studio
"Już sama koncepcja umieszczenia interfejsu, kontrolera odsłuchu oraz sterownika w jednej, wyjątkowo funkcjonalnej obudowie zasługuje na szczególną uwagę. Do tego dwa wyjścia słuchawkowe i możliwość przygotowania czterech całkowicie niezależnych miksów odsłuchowych z uwzględnieniem wbudowanego procesora efektów sprawiają, że urządzenie wręcz idealnie nadaje się do bardziej rozbudowanych domowych studiów nagrań i studiów projektowych."

Test Fast Track C 400 portalu Infomusic
"Fast Track C 400 jest dla każdego. Ktoś, kto potrzebuje porządnego, przewidywalnego urządzenia do domowej pracowni, odnajdzie w nim to, czego potrzebuje. Zarówno początkujący jak i profesjonalista docenią wygodę przełączania odsłuchu „z pod palca”. Jakość przedwzmacniaczy i konwerterów powoduje, że nawet profesjonalista weźmie go chętnie ze sobą na jakieś małe nagranie terenowe"

 
 
o nas  |  aktualności  |  artykuły  |  testy  |  sklepy  |  logowanie  |  kontakt  | 
copyright  Music Info 2009